Повернутися до звичайного режиму

Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності (20.11-23.11.2023 р)

Із метою створення безпечного освітнього середовища для учасників освітнього процесу, забезпечення навчання правилам безпеки життєдіяльності в умовах надзвичайних ситуацій, набуття відповідних практичних навичок поведінки під час воєнного стану з 20 листопада по 23 листопада 2023 року у Нововолинському ліцеї №7 було проведено Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності. Усі заплановані заходи у рамках Тижня пройшли організовано.

Бібліотекар Кухарук А.С. підготувала виставку методичної та науково-популярної літератури «Безпека понад усе». Учителем образотворчого мистецтва Мартинюк Л.С. серед учнів 5-7 класів проведено конкурс малюнків «Мене захищає солдат». Для профілактики всіх видів травматизму медичною сестрою Барчук Л.В. з учнями 9-11 класів проведено практичні заняття «Допоможи товаришеві» (з елементами гри «Правильно-неправильно»). Психолог ліцею Салабай Л.В. підготувала поради та рекомендації щодо підтримки психоемоційного стану «Дарма не бійся, але стережися!» (психологічна підтримка учасників освітнього процесу в умовах війни).

Розвитку в учнів 1-4 класів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя, сприяв перегляд та обговорення мультфільмів із циклу «Уроки тітоньки Сови» «Електрика. Побутові прилади», «Безпека на дорозі», «Обережно: вогонь!», «Азбука безпеки на воді», «Лід - це небезпека!», «Небезпечні знахідки».

Із метою популяризації основних правил безпечної життєдіяльності серед здобувачів освіти 5-8 класів переглянуто відеофільми «Безпека у побуті», «Стоп, застуда!», «Безпечний Інтернет». Діти повторили правила безпечної поведінки в соціальних мережах та користування електронними приладами, виконали цікаві завдання онлайн-квесту.

Класні керівники 9-11-их класів переглянули з учнями та обговорили відеофільми про надзвичайні ситуації та загрози, які вони несуть («Попереджений - захищений!», «Ризики та небезпеки воєнного часу. Мінна безпека»).

Інформаційна хвилинка «Безпека вдома» була проведена на уроках інтегрованого курсу «Я досліджую світ» учителями початкових класів, а старшокласники обмінялися думками під час проведення на уроках предмету «Основи здоров’я» аукціону ідей «Що означає безпека?». На уроках інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут» проведено інформаційний дайджест «Ознаки небезпечних територій».

Класні керівники 1-11-их класів у листопаді 2023 року на батьківських зборах планують провести відеолекторій «Як підтримати свою дитину під час війни?».

20.12.2023 року з учасниками освітнього процесу ліцею проведено навчання та практичні тренування щодо дій у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога», загрози виникнення надзвичайної ситуації, пожежі, терористичного акту.

Діти охоче взяли участь у всіх заходах, проведення яких сприяло оволодінню основами знань про здоровий спосіб життя, формуванню свідомого ставлення до свого життя, правил безпечної поведінки та дотримання їх у різних життєвих ситуаціях.


/Files/images/2023/bjd_2023_/бжд 2023.jpg /Files/images/2023/bjd_2023_/бжд 2023 2.jpg /Files/images/2023/bjd_2023_/бжд 2023 3.jpg /Files/images/2023/bjd_2023_/бжд 2023 4.jpg /Files/images/2023/bjd_2023_/бжд 2023 5.jpg /Files/images/2023/bjd_2023_/бжд 2023 6.jpg

Раннє попередження та евакуація із закладу освіти в разі нападу або ризику нападу: набув чинності Наказ МВС і МОН

/Files/images/2023/bjd_2023_/раннє.png

В Україні набув чинності Наказ Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти і науки України, який затверджує Порядок раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.

Зокрема, порядок визначає механізм реагування засновників, керівників і працівників закладів освіти, а також поліції та ДСНС щодо раннього попередження й евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу.

Так, згідно з документом,засновник закладу освіти бо уповноважений ним орган для створення умов безпечного освітнього середовища має:

  • забезпечити впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту закладу освіти;
  • ужити заходів щодо встановлення в закладі освіти автоматизованої системи оповіщення (або технічних засобів охорони).

У той же час керівник закладу освіти повинен:

  • організувати, забезпечити та проконтролювати виконання заходів, спрямованих на створення безпечних умов перебування учнів у закладі освіти;
  • розробити та затвердити план евакуації, порядок оповіщення учнів і освітян та алгоритми їх дій;
  • створити команду реагування, затвердити її склад (не менше ніж три працівники) та розподілити між ними обов’язки;
  • ужити заходи щодо унеможливлення доступу на територію закладу освіти сторонніх осіб;
  • забезпечити проведення комплексного обстеження стану об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, маршруту руху до них, вказівників, надійності охорони закладу освіти (не рідше ніж один раз на шість місяців);
  • забезпечити ознайомлення учасників освітнього процесу з планом евакуації та порядком оповіщення;
  • забезпечити належне функціонування об’єктової системи оповіщення (гучномовці, шкільні дзвінки, сирени) та системи протипожежного захисту закладу освіти;
  • організовувати проведення щорічних заходів щодо дій учнів і освітян у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти (не рідше ніж чотири рази впродовж навчального року).

Відповідно до Положення,команда реагування закладу освіти має:

  • розробити та подати на затвердження керівнику закладу освіти алгоритм дій учасників освітнього процесу, а також плани евакуації;
  • скласти та оновлювати паспорт безпеки закладу освіти;
  • здійснювати навчання учасників освітнього процесу;
  • у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти діяти згідно з алгоритмом, затвердженим керівником закладу освіти.

А працівник закладу освітив разі нападу або ризику нападу повинен:

  • негайно повідомити про це членів команди реагування та керівника закладу освіти;
  • роз’яснити учням алгоритми дій;
  • вжити заходів щодо проведення евакуації безпечним шляхом;
  • за наявності постраждалих осіб надати їм домедичну допомогу;
  • обстежити приміщення закладу освіти з метою виявлення учнів і освітян, яких не евакуювали.

Крім того, у документі визначено, що підставами для ухвалення рішення про евакуацію учасників освітнього процесу є перебування в закладі освіти або на його території осіб, які скоїли напад (мають намір це зробити) або надходження відповідних повідомлень.

Для оповіщення в закладі освіти мають бути використані такі сигнали:

  • перший сигнал– короткі, тривалістю 2-3 секунди, дзвінки, які повторюються п’ять разів із паузами (повідомляє, що відбувається напад або є ризик нападу на заклад освіти);
  • другий сигнал– довгий, тривалістю 10-15 секунд, дзвінок (сповіщає про проведення евакуації).

АЛГОРИТМ ДІЙ У РАЗІ НАПАДУ АБО РИЗИКУ НАПАДУ НА ЗАКЛАД ОСВІТИ

У разі нападу або ризику нападу на заклад освіти керівник координує та контролює дії членів команди реагування, яка в свою чергу має:

  • негайно викликати поліцію та (за необхідності) інші екстрені служби,
  • увімкнути систему оповіщення за першим сигналом;
  • з’ясувати обставини нападу або виникнення ризику нападу (сутність загрози, кількість постраждалих, їх фізичний стан та місце перебування);
  • у разі неможливості евакуації, ужити заходів щодо залишення учасників освітнього процесу в місці їх перебування та блокування будь-яким способом дверей та вікон;
  • у разі проведення евакуації ввімкнути систему оповіщення за другим сигналом;
  • перевірити приміщення, будівлю закладу освіти на відсутність у них учасників освітнього процесу;
  • виконати вимоги поліцейських та/або працівників ДСНС;
  • у разі наявності постраждалих від нападу організувати надання їм домедичної допомоги;
  • за можливості сповістити батьків учнів про переміщення дітей в укриття;
  • погодити повернення учасників освітнього процесу до навчання після завершення всіх заходів.


Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти

/Files/images/2023/bjd_2023_/у разі нападу.png

В Україні набрав чинності спільний наказ Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти і науки України, який затверджує Порядок раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти.

Наказом впроваджується Порядок дій щодо попередження випадків нападу на заклад освіти для засновників, керівників та працівників закладів освіти, команди реагування закладу освіти та поліцейських і рятувальників.

Також затверджений Порядок містить паспорт безпеки закладу освіти й алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а саме:

  • підстави для прийняття рішення про евакуацію;
  • використання спеціальних сигналів оповіщення;
  • дії керівника закладу освіти, команди реагування закладу освіти та працівників закладу освіти.

Загальні положення

Цей Порядок визначає механізм реагування поліції, ДСНС, закладів освіти щодо раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти (далі - раннє попередження та евакуація).

У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

  • команда реагування закладу освіти – працівники закладу освіти, перелік яких затверджений наказом його керівника, на яких покладається здійснення заходів щодо раннього попередження, евакуації та реагування в разі нападу, ризику нападу на заклад освіти;
  • напад на заклад освіти – застосування особою або групою осіб фізичного та/або психологічного насильства (із застосуванням (не застосуванням) різних видів зброї) у закладі освіти (будівлі, споруді, інших об’єктах користування) та прилеглій до нього території, що може загрожувати життю та здоров’ю учасників освітнього процесу;
  • працівник закладу освіти – особа, яка працює в закладі освіти на педагогічній посаді, інші особи, передбачені спеціальними законами та залучені до освітнього процесу в порядку, що встановлюється закладом освіти;
  • раннє попередження нападу на заклад освіти – заходи, які організовуються та проводяться в закладах освіти для створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу, проведення профілактичних та інформаційних заходів щодо попередження, алгоритму дій у разі нападу на заклад освіти;
  • технічні засоби охорони – технічні засоби (система, прилади та обладнання, ручна система тривожної (охоронної і охоронно-пожежної) сигналізації), що використовуються для виявлення, оповіщення і попередження про наявність небезпеки для життя та здоров’я людей, та/або майна, засоби контролю доступу;
  • уповноважений поліцейський – поліцейський, який відповідно до посадових обов’язків здійснює в закладі освіти заходи з раннього попередження та евакуації.

Інші терміни в цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Кодексі цивільного захисту України, Законах України «Про освіту», «Про Національну поліцію», Положенні про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та організації зв’язку у сфері цивільного захисту, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 року № 733.

Метою організації та здійснення заходів щодо раннього попередження та евакуації є:

  • захист прав, інтересів і свобод, життя і здоров’я людини та громадянина, суспільства та держави від протиправних посягань під час освітнього процесу;
  • створення умов для організації безпечного освітнього середовища, зокрема в частині створення в закладі освіти умов, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичного та/або психологічного насильства (далі – безпечне освітнє середовище).

Порядок дій щодо раннього попередження та евакуації

Засновник закладу освіти або уповноважений ним орган (особа) (далі – засновник закладу освіти) з метою створення умов безпечного освітнього середовища для навчання здобувачів освіти та роботи працівників закладу освіти (за згодою засновника закладу освіти):

  • забезпечує впровадження інженерно-технічних заходів цивільного захисту закладу освіти;
  • уживає заходів щодо встановлення в закладі освіти автоматизованої системи оповіщення, а в разі необхідності - технічних засобів охорони.

Керівник закладу освіти з метою створення умов безпечного освітнього середовища для навчання здобувачів освіти та роботи працівників закладу освіти:

1) організовує, забезпечує та контролює виконання заходів, спрямованих на створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу в закладі освіти;

2) розробляє та затверджує план евакуації, порядок оповіщення учасників освітнього процесу та алгоритми їх дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти;

3) створює команду реагування закладу освіти, затверджує її склад (не менше ніж три працівники закладу освіти) та розподіляє між ними обов’язки щодо вжиття заходів реагування в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, у тому числі проведення евакуації учасників освітнього процесу;

4) забезпечує надання команді реагування закладу освіти, уповноваженому поліцейському, працівнику ДСНС інформації, яка міститься в паспорті безпеки закладу освіти;

5) уживає заходів щодо унеможливлення доступу на територію закладу освіти сторонніх осіб, крім учасників освітнього процесу;

6) вносить пропозиції засновнику закладу освіти щодо необхідності забезпечення закладу освіти технічними засобами охорони та фізичною охороною (за потреби);

7) забезпечує проведення комплексного обстеження не рідше ніж один раз на шість місяців стану об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту, маршруту руху до них, вказівників, надійності охорони закладу освіти (запірні пристрої на вікнах та дверях, наявність ґрат на вікнах, засобів та систем протипожежного захисту, комплексу тривожної сигналізації з передаванням тривожних сповіщень на пункти централізованого спостереження охорони);

8) забезпечує ознайомлення учасників освітнього процесу з планом евакуації та порядком оповіщення в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти;

9) забезпечує належне функціонування об’єктової системи оповіщення (гучномовці, шкільні дзвінки, сирени), системи протипожежного захисту закладу освіти;

10) контролює відповідність стану будівель, приміщень, інженерно-технічних комунікацій, устаткування, обладнання в закладі освіти чинним стандартам, правилам, нормам, не рідше ніж один раз на шість місяців організовує перевірку таких приміщень та території закладу освіти постійно діючими технічними комісіями закладу освіти із складанням акта;

11) організовує проведення щороку заходів (навчання, тренування, тренінги) щодо дій учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти не рідше ніж чотири рази впродовж навчального року.

Команда реагування закладу освіти:

  • розробляє та подає на затвердження керівнику закладу освіти алгоритм дій учасників освітнього процесу в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також плани евакуації учасників освітнього процесу;
  • складає та оновлює паспорт безпеки закладу освіти, копія якого надається уповноваженому поліцейському, працівнику ДСНС та (за потреби) представникам інших органів державної влади;
  • здійснює навчання (тренування, тренінги) учасників освітнього процесу згідно з алгоритмами дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також проведення їх евакуації;
  • у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти діє згідно з алгоритмом дій, затвердженим керівником закладу освіти.

Працівник закладу освіти в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти:

1) негайно повідомляє членів команди реагування закладу освіти та керівника закладу освіти про відомі обставини нападу або ризику нападу;

2) роз’яснює здобувачам освіти алгоритми дій;

3) вживає заходів щодо проведення евакуації безпечним шляхом, визначеним командою реагування закладу освіти, у разі неможливості евакуації вживає заходів щодо залишення здобувачів освіти в місці їх перебування в закладі освіти;

4) виконує вимоги поліцейських та/або працівників ДСНС, які прибули в заклад освіти для реагування на напад або ризик нападу, сприяє в межах компетенції їх діяльності та за можливості інформує про перебіг евакуації, місця перебування учасників освітнього процесу;

5) за наявності постраждалих осіб надає їм домедичну допомогу;

6) обстежує приміщення закладу освіти з метою виявлення учасників освітнього процесу, яких не евакуювали;

7) бере участь у навчаннях (тренуваннях, тренінгах) щодо виконання дій згідно з алгоритмами в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також проведення евакуації.

Підставою для прийняття рішення про евакуацію учасників освітнього процесу є:

  • перебування в закладі освіти або на його території чи безпосередньо поблизу них осіб, які скоїли напад, або наявні інші дані, що свідчать про намір скоєння нападу;
  • надходження повідомлень в усній або письмовій формі про напад або ризик нападу на заклад освіти.

Для оповіщення про напад або ризик нападу на заклад освіти використовуються такі сигнали:

  • перший сигнал – короткі, тривалістю 2-3 секунди, дзвінки, які повторюються п’ять разів із паузами, призначені для повідомлення учасникам освітнього процесу, що відбувається напад або є ризик нападу на заклад освіти;
  • другий сигнал – довгий, тривалістю 10-15 секунд, дзвінок, призначений для повідомлення учасників освітнього процесу про проведення евакуації.

Алгоритм дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти

1. Керівник закладу освіти координує та контролює дії членів команди реагування закладу освіти та працівників закладу освіти.

2. Команда реагування закладу освіти та/або працівник закладу освіти:

1) негайно викликають поліцію та (за необхідності) інші екстрені служби, вмикає систему оповіщення за першим сигналом та повідомляє керівнику закладу освіти про напад або ризик нападу на заклад освіти;

2) з’ясовує обставини нападу або виникнення ризику нападу (сутність загрози, кількість постраждалих від нападу, їх фізичний стан та місце перебування);

3) у разі неможливості евакуації, зокрема якщо проведення евакуації може бути небезпечним, уживає заходів щодо залишення учасників освітнього процесу в місці їх перебування в закладі освіти та блокування будь-яким способом дверей та вікон;

4) у разі проведення евакуації вмикає систему оповіщення за другим сигналом;

5) уживає заходів щодо проведення безпечної евакуації учасників освітнього процесу в безпечне місце;

6) організовує безпечне пересування учасників освітнього процесу до укриття або іншого безпечного місця;

7) перевіряє приміщення, будівлю закладу освіти на відсутність у них учасників освітнього процесу;

8) виконує вимоги поліцейських та/або працівників ДСНС, які прибули в заклад освіти для реагування на напад або ризик нападу, та сприяє в межах компетенції їх діяльності та за можливості інформує про перебіг евакуації, місця перебування учасників освітнього процесу;

9) у разі наявності постраждалих від нападу організовує надання їм домедичної допомоги, у тому числі із залученням екстрених служб;

10) за можливості оповіщає батьків, інших законних представників про переміщення здобувачів освіти в укриття;

11) погоджує повернення учасників освітнього процесу до навчання після завершення заходів, вжитих у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти, а також перевіряє кількість здобувачів освіти.

Організація діяльності поліцейських, працівників ДСНС щодо раннього попередження та евакуації

1. Начальники територіальних (відокремлених) підрозділів головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, областях та м. Києві визначають за уповноваженим поліцейським заклад освіти та необхідну кількість нарядів поліції в зоні оперативного реагування.

2. Уповноважені поліцейські, працівники ДСНС у межах компетенції:

  • взаємодіють із закладами освіти щодо обстеження стану готовності, функціональності укриття та реагування в закладах освіти в разі нападу або ризику нападу на заклад освіти;
  • надають методичні рекомендації з питань удосконалення організації охорони закладів освіти та обладнання технічними засобами освіти;
  • беруть участь у навчаннях та практичних тренуваннях учасників освітнього процесу щодо дій у разі нападу або ризику нападу на заклад освіти та евакуації учасників освітнього процесу за відповідними планами навчального заходу;
  • за пропозицією закладу освіти беруть участь у складанні та оновленні паспорта безпеки закладу освіти до початку навчального року.

За матеріалами спільного наказу Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства освіти і науки України.


Тиждень знань безпеки життєдіяльності

Абетка безпеки Державної служби України з Надзвичайних ситуацій

Пам'ятка про захворювання та поширення коронавірусної хвороби (Covid-19)

Поради батькам Як уберегтися від коронавірусу


БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
ПАМ’ЯТКА «БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ» Правила безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях.
Пам'ятка про уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами Інформація про безпілотники
Пам'ятка Підозрілі предмети на вулиці


/Files/images/tijden_bezpeki/підозрілий предмет 2.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/вибухонебезпечними предметами.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/памятка про евакуацію.png /Files/images/tijden_bezpeki/памятка про небезпечні знахідкм.png
/Files/images/tijden_bezpeki/зима в умовах війни блекаут.png /Files/images/tijden_bezpeki/зима в умовах війни блекаут 2.png

Пам'ятка безпечної поведінки під час осінніх канікул
  1. Необхідно бути обережним, уважним на вулиці, при переході дороги; дотримуватися правил дорожнього руху
  2. Дотримуватися правил техніки безпеки при прогулянках в лісі, на річці.
    2.1 Забороняється розпалювати багаття.
    2.2. Не купатися в холодну пору.
    2.3. Бути обережними при відвідуванні лісового масиву.
    2.4. Забороняється вживати в їжу малознайомі і незнайомі гриби і ягоди.
  3. Необхідно дбати про своє здоров’я; проводити профілактичні заходи проти грипу і застуди.
  4. Бути обережним при контакті з електричними приладами, дотримуватися техніки безпеки при включенні і виключенні телевізора, електричного праски, чайника і т.д.
  5. Дотримуватися техніки безпеки при користуванні газовими приладами.
  6. Дотримуватися часового режиму при перегляді телевізора і роботі на комп’ютері.
  7. Дотримуватися техніки безпеки при роботі з колючими, ріжучими інструментами.
  8. Бути обережним у поводженні з домашніми тваринами.
  9. Забороняється перебувати на вулиці без супроводу дорослих після 21.00 години.

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я!

/Files/images/tijden_bezpeki/газо прилади.jpg /Files/images/tijden_bezpeki/електрприлади.png
/Files/images/tijden_bezpeki/перехід.jpg /Files/images/tijden_bezpeki/незнайомі люди.png
/Files/images/tijden_bezpeki/гриби.jpeg /Files/images/tijden_bezpeki/дикі тварини.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/вогонь.jpg Пожежна безпека ПРАВИЛА пожежної БЕЗПЕКИ для дітей ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Презентація Безпека під час осінніх розваг

Пам'ятка безпечної поведінки під час зимових канікул

  1. Постійно дотримуйся правил дорожнього руху. Ніколи не порушуй їх, це небезпечно для життя. Переходь вулицю тільки у відведених місцях. Не влаштовуй ігри на проїжджій частині вулиці. Правильно користуйся міським транспортом.
  2. Не грайся сірниками та іншими легкозаймистими предметами. Будь обережний з газом. Не вмикай його без дозволу батьків та без потреби.
  3. Не прикрашай ялинку ватою, паперовими іграшками. Не запалюй бенгальські вогні, свічки.
  4. Не чіпай невідомі тобі предмети. При виявленні вибухонебезпечних предметів, повідом дорослих.
  5. Будь обережний з електроприладами. Не вмикай їх без дорослих. Не торкайся оголених проводів.
  6. Не чіпай бездомних кішок та собак. Спілкування з ними призводить до нещасних випадків.
  7. Не ходи на водоймища. Тонкий лід – це небезпечно для життя.
  8. Не заходь у ліфт з незнайомими людьми.
  9. Будь обережний під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Не гуляйте довго під час сильних морозів.
Заголовок
/Files/images/tijden_bezpeki/дорога.jpg /Files/images/tijden_bezpeki/сірники.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/ялинка.jpg /Files/images/tijden_bezpeki/піротехніка.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/незнайомі предмети.jpg /Files/images/tijden_bezpeki/електроенергія.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/бездомні тварини.jpg /Files/images/tijden_bezpeki/тонкий лід.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/лід 2.jpg /Files/images/tijden_bezpeki/ліфт.jpg
/Files/images/tijden_bezpeki/ковзани лижі.jpg Презентація

Безпека під час зимових розваг
Кiлькiсть переглядiв: 202

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.