Вечірня форма навчання протягом багатьох десятиліть бере на себе нелегкі соціально-реабілітаційні функції і стає єдиною можливістю здобути освіту для учнів, що за різних умов не можуть навчатися в денних школах. Нині багато випадків, коли звичайному навчанню перешкоджають матеріальні труднощі, сімейні обставини, складність, а то й неможливість отримання освіти в регіонах України, де ідуть бойові дії, на тимчасово окупованих територіях. Тому важливо, щоб підліток не залишився зовсім без освіти, щоб у найважчих життєвих обставинах він знав – у Нововолинській ЗОШ №7, на базі якої відкриті класи з вечірньою формою навчання, його чекають, готові допомогти.

Для зарахування до класів із вечірньою формою визначено громадян незалежно від місця проживання, які виявили бажання отримувати освіту за вечірньою (заочною) формою навчання. До того ж, здобуття базової та повної загальної середньої освіти у таких класах не обмежується віком.

Для вступу необхідні особиста заява (для неповнолітніх – заяви батьків або осіб, які їх замінюють), свідоцтво про народження або паспорт (копії), медична довідка встановленого зразка і документ про наявний рівень освіти. При переведенні учнів до класів з вечірньою формою навчання з іншого навчального закладу, крім зазначених документів, додається особова справа учня.

Режим занять для учнів встановлюється адміністрацією школи. В залежності від кількості учнів це можуть бути групові або індивідуальні навчальні консультації, що проводяться вчителями за затвердженим розкладом шовівторка, щосереди, щочетверга та щоп’ятниці.

Учні вечірніх класів навчаються в старшій школі 3 роки, що пов’язано з режимом занять. Та за наявності достатнього або високого рівня навчальних досягнень бажаючим надається право прискорено закінчити школу, про що педагогічною радою приймається відповідне рішення.

Державна підсумкова атестація та звільнення від неї учнів вечірніх класів здійснюється у встановленому законодавством порядку, тому випускники таких класів отримують такі ж свідоцтва про базову загальну середню освіту або атестати про повну загальну середню освіту, як і випускники денних класів. Крім того, учні вечірніх класів можуть нагороджуватись похвальними листами, грамотами, золотими та срібними медалями.

Окремо слід зазначити, що Нововолинська школа №7 визначена в місті базовим навчальним закладом для проведення екстернатів як для громадян Нововолинська, так і для всіх громадян України, в тому числі і для тих, що проживають на тимчасово окупованій території.


Нормативно-правова база

Кiлькiсть переглядiв: 1183

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.